Националният отбор на България по волейбол за жени записа второ поредно поражение на силния приятелски турнир Вале д'Аоста в Кормайор, Италия. Състезателките на Мирослав Живков отстъпиха инфарктно преди състава на домакините с 2:3 гейма (22:25, 25:21, 25:19, 10:25, 11:15).

След добро и равностойно начало българките поведоха с 2:1 гейма, но след това необяснимо загубиха концентрация, започнаха да допускат много грешки и италианките доведоха нещата до тайбрек след като взеха четвъртата част с разгромното 25:10.

В тайбрека "скуадра адзура" се възползва от психологическото си предимство, затвори гейма при 15:11 и измъкна мача. В третия си мач от турнира по-късно в четвъртък българките излизат срещу Япония. Според регламента се играе първо всеки срещу всеки, а след това на полуфиналите се срещат първи-четвърти и втори-трети.