Националният отбор по волейбол на България за жени победи домакините си от Пуерто Рико с 3:0 (25:21, 25:20, 25:10) в първия си мач от втория кръг на Световното Гран При, чиито турнир се провежда в зала "Паласио де Рекресион Депортес Маяагуес".

Родните националки, водени от Марчело Абонданца продължават победния си ход в най-престижния турнир в света, като отбелязаха трети пореден успех досега. В общия си актив нашите имат една загуба и три победи, като с 9 точки заемат осмо място във временното  класиране на турнира.

Съперничките от Пуерто Рико пък инкасираха четвърта поредна загуба, което им отрижда осемнадесето място в подреждането на таблицата.

Българските волейболистки започнаха стегнато мача, като не изпуснаха стабилността си докрай и диктуваха играта почти през цялото време. Единствено във втората част родните състезателки имаха трудности в мача, като се наложи да стопяват пасив от 3 точки. Домакините поведоха с 12:9, но нашите успяха да направят обрат, а на второто техническо прекъсване вече водеха с 16:15.

При равенството 17:17 Добриана Рабаджиева отбеляза три отлични сервиса, след които нашите взеха преднина от 20:17, а това бе достатъчно да затворят частта и да увеличат преднината си на 2:0 гейма. В третата част нашите буквално прегазиха съперничките, като ги свалиха на колене.

След дълга серия от сервис на Елица Василева волейболистките ни поведоха с 10:3. До края националките ни дадоха само 10 точки на пуерториканките, като затвориха мача с чиста победа за 71 минути игра.

Реализатор за победата на България бе Страшимира Филипова с 13 точки (6 от атака и 7 от блокада). Съотборничките й  Добриана Рабаджиева и Елица Василева завършиха с актив от по 12 точки. За състава на Пуерто Рико Карина Окасио отбеляза 11 точки.

Утре националният ни тим се изправя срещу лидерите от Бразилия.