Волейболистките на България започнаха с поражение участието си във втората фаза на европейското първенство. В полския град Лодз нашите отстъпиха с 0:3 (-18, -20, -19) от Холандия. За лалетата това е четвърти пореден успех от началото на шампионата. Те се нуждаят само от още един успех, за да си осигурят участие на полуфиналите.

Двубоят днес се игра пред 4000 зрители. Почти през цялото време волейболистките на Холадия бяха водещи в резултата, като единствено в първия гейм авансът им бе по-малък. Българките опитаха всичко, за да се противопоставят, но силите им стигаха единствено до почетни загуби в трите части.

Така отборът ни остава засега на четвърто място в групата. Утре България излиза срещу Испания. Мачът е от 16,00 ч. българско време и ще бъде излъчен пряко по БНТ САТ. Иберийките днес отстъпиха на Русия с 1:3.