Дамският национален отбор на България до 18 години загуби от Турция с 1-3 (20-25, 23-25, 25-23, 13-25) в мач от Световното първенство във възрастовата група, което се провежда в Кайро (Египет).

Втори успех за девойките ни на Световното по волейбол

След този успех родните представителки заемат второ място в класирането групата с 5 точки

Поражението е първо за момичетата на Стоян Гунчев, но на практика ги изпраща на четвърто място в група "D". Днес от 16:00 часа те могат да се реваншират срещу най-силния отбор в потока Япония. Туркините ще имат лесен мач срещу аутсайдера Конго. На второ място в групата е тимът на Перу, който загуби от "лъвиците" с 2-3 гейма, но победи Турция с 3-0 гейма.

Българките бяха равнстойни само във втория и третия геймове, но в последния се сринаха и взеха само 13 точки.

Най-резултатна беше Мария Йорданова със 17 точки, 4 от които директно от сервис, 7 точки добави Селин Салим (2 блокади). Алейна Гьочмен завърши с 15 точки за Турция, докато Елиф Су Еричек и Дамла Токман реализираха по 10 точки.

Най-вероятният съперник на българките на осминафинал е Русия. Победа срещу Япония ще промени ситуацията и младите "лъвици" ще срещнат или Аржентина, или Тайланд.