Българският национален отбор по волейбол за девойки до 17 години се класира за полуфинал на Европейското първенство в груповата възраст, провеждащо се в София. Момичетата на Стоян Гунчев победиха Сърбия с 3-1 (25-19, 25-21, 20-25, 25-22). Срещата в зала "Христо Ботев" беше наблюдавана от повече от 500 зрители.

След бунт на звездите в Модена: Радостин Стойчев беше уволнен!

"Няма да играем с този треньор!"

Малките "лъвици" заеха второ място в група "I" и ще играят утре, петък от 19:30 часа с връстничките им от Италия. В първия полуфинал ще се срещнат Русия и Италия от 17:00 часа.

Българките показаха страхотен дух по време на цялата среща. Те заложиха на силен начален удар, с който успяваха в първите два гейма да правят разлика, която въпреки съпротивата на съперничките им, съхраняваха до края.

Нашите западни съседки се върнаха в мача в третия гейм. С мощни атаки през центъра и засилен сервис сръбкините. Това доведе до намаляване на резултата на 2-1 гейма.

В четвъртия сет играта се завърза и след серия от обрати българките успяха да го затворят с 25-22. Най-полезна беше Александра Георгиева с 20 точки, а капитанът Мария Йорданова реализира 14 точки. За сръбкините се отличи влязлата като резерва Валерия Савичевич с 15 точки.

България: Борислава Личева 4, Мерилин Николова 8, Александра Георгиева 20, Мария Йорданова 14, Йоанна Атанасова 7, Мила Илиева 3 - Галина Карабашева-либеро (Айля Сашева, Моника Тодорова 1, Александра Съйкова, Стефани Македонска-либеро)
Старши-треньор: Стоян Гунчев.

Сърбия: Ана Дробняк 7, Тара Таубнер 2, Йована Цветкович 11, Исидора Кочаревич 5, Андреа Тисма 6, Йована Чиркович 6 - Бояна Гочанин-либеро (Тияна Върчел, Валерия Савичевич 15, Милица Медвед 1, Ваня Савич 7)
Старши-треньор: Йово Чакови.