Националният отбор на България по волейбол за мъже спечели с 3:0 (25:23, 25:15, 25:20) над Турция в официална контрола, играна в столичната зала "Христо Ботев".

С това завърши подготовката на тима ни за световните квалификации в Опава, Чехия от 3 до 5 януари 2014 г. Българският тим ще играе с отборите на Кипър, Чехия и Холандия, като само победителят в квалификациите за първенството в Полша през лятото на следващата година. Срещата бе първа победа след трите поредни загуби, две от Губерния и една от Турция.

Националите направиха много силен мач и се справиха за по-малко от час и половина с южните ни съседи. Те показаха различен облик от предишните приятелски двубои. Над 1200 човека пък ги подкрепяха в Студентски град, като трибуните се изпълниха за мача.

Селекционерът Камило Плачи заложи на Георги Братоев, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Теодор Тодоров, Цветан Соколов, Теодор Салпаров и не направи промени в състава до края на срещата.

Отличен мач за българите направиха Тодор Скримов и Цветан Соколов, които въпреки че имат контузии и болки, бяха главни действащи лица в мача. В първия гейм при психологическото равенство 23:23 Скримов се нагърби да отиграе печелившо, а след това турците ни подариха последната точка от атака в аут - 25:23.  Цветан Соколов бе непоклатим в атака, като направи и няколко директгни точки от сервис.

С изключение на първия гейм, когато имаше известни колебания, впоследствие родните национали доминираха изцяло в мача, като в третата част водеха с огромната разлика от 21:13. Тогава настъпи отпускане, като нашите позволиха на съперника да направи поредица от точки до 22:19. В този момент нашите се взеха отново в ръце и затвориха гейма и мача в своя полза.