Волейболистите на САЩ избягнаха втори провал в мъжката Световна купа, обръщайки резервния състав на Италия с 3-1 гейма. Американци, които са от малкото тимове, използващи титулярите си в престижната надпревара загубиха вчера от отслабения отбор на Аржентина с 2-3 гейма.

Бразилия започна с летящ старт участието си в Световната купа

"Селесао" разгроми Канада в първия си мач

Младите италианци започнаха много силно и взеха първия гейм. В края му наставникът на САЩ Джон Спероу опита да изнерви съдиите след поредица от скандали. След това американците водени от Матю Андерсън и Аарън Ръсел, завършили с по 16 точки наложиха доминацията си спечелиха убедително следващите части. Та забиха общо 13 аса, докато италианците се отличиха само с 3 директни точки в целия мач. Вчера Скуадра Адзура не можа да вземе гейм срещу домакина Япония и показа, че няма амбиции за челно класиране в турнира.

Снимка 445689

Източник: fivb.org

Без загуба продължават Египет, Аржентина и Русия, които не влизат в сметките за първото място. "Фараоните", озорили много нашите воелйболисти на олимпийската квалификация във Варна изненадаха силния състав на Иран и се наложиха 3-1 гейма.

Младите руснаци, които участват в турнира загубиха първите два гейма срещу Канада, но след много битка обърнаха мача до 3-2. Аржентинците, след като вчера победиха САЩ, днес имаха затруднения с най-слабия отбор в турнира Тунис и загубиха един гейм.

В късните мачове фаворитите Бразилия и Полша ще играят съответно с Австралия и Япония.