Българският национален отбор по волейбол до 18 години ще стартира срещу Румъния квалификационния турнир за европейското първенство във възрастовата група. Мачът е утре от 17:00 часа в столичната зала "Христо Ботев".

България - Германия, 8 години по-късно

България - Германия 20-25, 23-25, 25-20, 23-25, малко не достигна

Мачът в "Арена Армеец" през 2012 доведе до сътресения в българския волейбол

Във втората среща от програмата за петък от 19:30 часа един срещу друг се изправят Сърбия и Турция.

Младите ни волейболисти вече са се срещали с тези съперници, като постигнаха победи над тях в последните две години. През изминалата 2019 година националите ни записаха страхотни успехи. Момчетата на Мартин Стоев първо спечелиха титлата на Балканиадата в София. Седмица след това те постигнаха един от най-големите успехи в юношеското направление, като завършиха с вицешампионска титла и сребърните медали на Европейското първенство отново в София.