Отборът на Венецуела спечели срещу Иран за малко повече от час и половина с 3:1 гейма (20, -23, 17, 20) в мач от втория кръг на група „С" на Световното първенство по волейбол за мъже в Япония, в която е и нашият национален отбор.

Така южноамериканците записаха втора победа и излезнаха начело преди мача България - САЩ. Ернандо Гомес завърши с 22 точки за Венецуела. За азиатците, водени от бившия селекционер на България Милорад Кияц остана утехата, че записаха един гейм. Мохамед Мансури записа 12 точки за Иран.

В друга среща от групата в Нагано Италия разби Чехия с 3:0 (22, 19, 23) и записа първа победа на шампионата. В първия ден „адзурите" загубиха от България с 2:3 гейма.

Алберто Чизола направи 15 точки за европейските шампиони, а Алесавдро Фей добави 12. За чехите Мартин Лебъл бе най-резултатен с 12 точки.