Девойките старша възраст на Марица (Пловдив) стартират чудесно участието си във финалните на Държавното първенство по волейбол до 19 години. Мачовете ще се играят в зала Панайот Пондалов в София.

Маричанки победиха в първия си мач от Група Б отборът на ЦПВК (София) с 3:0 (25:18, 27:25, 25:16) гейма.

В другия мач от групата Казанлък Волей (Казанлък) победи Перун (Варна) с 3:2 гейма.

В Група А Левски (София) победи домакина Славия (София) с 3:0, а ЦСКА (София) се наложи над Локомотив 1929 НИДО (София) с 3:1 гейма.

Утре, от 10:00 б.в. пловдивчани ще се изправят срещу Перун във втория си мач от груповата фаза.

Първите два отбора в групата се класират за полуфиналите и продължават битката за титлата, а третите и четвъртите ще играят за местата от пето до осмо.