Турция стана последния отбор, осигурил си участие във финалния турнир на дамската "Лига на нациите". Нашите южни съседки се наложиха с 3-1 гейма в Щутгарт над Германия и с 10 победи и 32 точки не могат да бъдат задминати от италианките, които са с 9 победи и 27 точки преди последните срещи днес.

Домакините преградиха залата за мача България - Финландия

Срещата е от 18:00 часа

Сърбия се наложи с 3-0 над Аржентина в Санта Фе. Домакините оказа сериозна съпротива в първия гейм, в който успяха да спечелят 27 точки. Загубата осигури на аржентинките последното 16-то мястов турнира и те ще трябва да защитават мястото си в лигата срещу победителя от междуконтиненталния турнир в Перу.

За финалите в Китай, освен домакините се класираха САЩ, Бразилия, Сърбия, Холандия и Турция. Днес завършва редовния сезон при дамите, а в следващите три дни ще играят мъжете.