Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) победиха изключително драматично най-силният клубен волейболен отбор в последно време Зенит (Казан). Италианците губеха с 10-14 в петия гейм, но спасиха 8 мачбола, 4 от които последователни, за да се наложат с 3-2 (20-25, 25-22, 24-26, 25-23, 19-17).

Пет български волейболни отбори с важни мачове в евротурнирите

Столичната зала "Христо Ботев" приема два двубоя на Левски в четвъртък

Срещата беше от група "А" на на Световното клубно първенство, което се провежда е Полша. С този успех Лубе си осигури място на полуфинал след 2 победи и 5 точки. Зенит отпадна с две загуби от по 2-3 гейма, въпреки че беше считан за големия фаворит за титлата.

В другия двубой от групата Факел (Нови Уренгой) победи в почти тричасов мач домакините от СКРА (Белхатов) с 3-2 (23-25, 27-29, 30-28, 25-21, 21-19) и също е на полуфинал. Факел премина напред след два успеха с 3-2 гейма.