Мъжкият отбор на ЦСКА постигна златен дубъл за сезона. Само седмица след като спечели шампионската титла на България, тази вечер червеният отбор извоюва и националната купа. В много интересен финал в столичната зала Христо Ботев ЦСКА победи ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) с 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:17) и триумфира с Купа България.

Мачът премина при перфектна организация от страна на Националната волейболна лига. По трибуните в зала Христо Ботев трудно се намираха свободни места, а електронните рекламни пана около игрището, телевизионните камери и множеството ВИП персони в залата създадоха допълнителна атмосфера като за голям финал. И такъв се получи!

В първия гейм символичните домакини от Нефтохимик успяха да поведат с 3 точки аванс за 13:10, но веднага след това ЦСКА изравни за 13:13. Червените продължиха с по-настоятелната си игра, което им донесе 4 точки преднина при 17:21. Наставникът на бургазлии Северин Димитров прибягна до смяна на диагонала Красимир Стефанов с Венелин Кадънков, което даде ефект и равенството бе възстановено при 22:22. Следващите три разигравания обаче бяха спечелени от момчетата на Александър Попов, което им донесе гейма.

Вторият гейм протече по подобен начин. Кадънков остана в игра, а Нефтохимик дръпна с 4 точки аванс до първото техническо прекъсване. ЦСКА успя да изравни при 10:10 и да поведе с 3 точки при 15:18 преди отново да позволи на бургазлии да го стопят до една точка. В крайна сметка сервис в аут на Кадънков помогна на шампионите да спечелят и този гейм - 23:25.

И третата част тръгна да се развива по същия начин. Нефтохимик поведе с 3 точки преднина за 12:9, а ЦСКА изравни при 14:14 и дори имаше точка аванс при второто техническо прекъсване. Оттук нататък обаче ходът на събитията се промени. Бургазлии отново взеха инициативата и поведоха с 21:18, при което Сашо Попов извади от игра опитните Ивайло Стефанов и Николай Иванов.

При серия от сервиси на Иван Станев вицешампионите стигнаха до 6 поредни геймбола при 24:18. След начални удари на бившия играч на Нефтохимик Николай Николов Червените успяха да стигнат до 24:21, но мощна атака на Мартин Пенев донесе гейма на бургазлии и върна интригата във финала.

В четвъртия гейм момчетата на Сашо Попов наложиха своето темпо на игра още от самото начало и повече не сдадоха инициативата. С много самоотвержена игра Червените водеха в резултата през целия гейм и го затвориха с ас на Ивайло Стефанов за 25:17, за да ликуват с Купата.