ЦСКА победи Левски София с 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:14) в дербито от втория кръг във волейболното първенство на България при мъжете.

"Червените" постигнаха втория си успех през новия сезон и са на първо място във временното класиране с актив от 6 точки.

Още след първия съдийски сигнал стана ясно, че мачът предвещава много волейболни емоции, а двата тима показаха, че са готови за истинска битка. При резултат 22-22 в първия гейм, армейците успяха да намерят правилната мотивация, водени от опитния Ивайло Стефанов, и грабнаха сета. Левски бързо "отвърна на удара" и изравни.

Нито един от двата отбора се предаде в третата част, борейки се за всяка топка. Звездата на армейцити, Реда Хайкал обаче показа решителност и записвайки важни точки, даде преднина на ЦСКА.

Вдъхновени, състезателите на ЦСКА взеха контрол върху случващото се на терена в последния четвърти гейм, и се поздравиха с победата. Хайкал завърши като топ реализатор в мача, записвайки 33 точки.