Волейболният ЦСКА стартира със загуба с 2:3 гейма от Пирин Балканстрой Разлог в среща от първия кръг на предварителна Група "А" на турнира за Купата на България по волейбол за мъже.

За младия състав на "червените" това беше първа официална среща в преименувата и обновена зала "Васил Симов" (4-ти километър). За жалост обаче мачът повече приличаше на гостуване, тъй като клубът от Разлог имаше повече привърженици по трибуните.

Натискът на публиката се оказа решаващ за изхода на двубоя, тъй като младите играчи на ЦСКА не издържаха на напрежението в решителния тай-брек. В него резултатът се движеше точка за точка до 11:11, след това младият диагонал Емилиян Мирчев изпрати на два пъти топката в аут и Пирин Балканстрой затвори мача при 15:11 и 3:2 гейма.

В другата среща от групата Марек Юнион Ивкони Дупница очаквано победи при гостуването на Арда в Кърджали с 3:1 гейма.

В Група Б тимът на Черно море БАСК Варна спечели с 3:0 като гост на Славия в София, а Лукойл Нефтохимик Бургас почива, тъй като Дунав Русе отказа участие в турнира.