Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА спечели за втори път турнира за Купа "Атаро Клима". В  пряк спор за първото място червените надделяха над Арда (Кърджали) с 3:1 гейма (- 21, 20, 17, 22).

В главно действащо лице обаче се превърна първият съдия Ивайло Иванов. Реферът на стола вдигна пресилен жълт картон на центъра на Арда Златан Йорданов. Санкцията дойде в четвъртия гейм при 11:11 и начален удар на тима от Кърджали. На линията за сервис бе разпределителят Константин Митев, който минута преди това бе отбелязал две точки директно от този елемент. В този момент обаче Иванов реши, че блокировачът, който бе отстъпил мястото си на либерото Николай Колев се е израдвал прекалено бурно и го санкционира без преди това да последва устно предупреждение.

Фантастичен мач за победителите изнесе центърът Теодор Тодоров. Талантът от Монтана се отчете с 20 точки и девет блокади. На ниво бе и разпределителят и капитан на червените Николай Иванов. За Арда с добри прояви се отчетоха разпределителят Константин Митев и диагоналът Невен Нешев.

Страхотна атмосфера в залата създадоха и близо 200 души пропътували разстоянието от Кърджали до София, както и агитката на червените. След края на двубоя и двата тима джентълменски благодариха на своите фенове.