Лидерът във волейболната суперлига ЦСКА нанесе второ домакинско поражение на шампиона Лукойл Нефтохимик. Успехът на армейците с 3:1 гейма пък ги направи сигурни за първото място преди заключителния мач в зала "Младост" утре в края на редовния сезон.

Столичани започнаха агресивно и заковаха домакините при 25:17 в първата част. След много изравнявания и гонитба в резултата във втората част Лукойл спечели 32:30. Картината се повтори и в следващите две части, но с хепиенд за гостите при
26:24 и 25:23.

Кениецът Филип Майо остана неразгадан за блокадата на домакините и завърши с най-много точки - 23. За Лукойл 19 реализира Мартин Пенев, но под своето ниво бе националът Николай Николов.

В мача утре между двата съперника залогът ще е по-голям за домакините, които ще преследват по-предно класиране преди предстоящите плейофи.