Отборът на ЦСКА постигна първата си победа в Шампионската лига. След седем поредни поражения и при второто си участие в надпреварата армейците се наложиха с 3:2 (23, 19, -23, -18, 13) над френския Тур.

Успехът можеше и да е по-убедителен след като в третия гейм българите наваксаха пасив от четири точки при 14:14. Французите обаче не изпуснаха момента си и със събрана игра излъгаха съперника и вкараха срещата в тайбрек.

Българският отбор демонстрира отново страхотна игра на блокада като заслугата за това бе на двата центъра Теодор Тодоров и Стоян Самунев. На ниво в тази среща бе и Филип Мейо, който стана и най-резултатния играч на своя отбор. Добро включване направи и Владислав Александров, който в края на четвъртия гейм замени неубедителния американец Остин Рестър.

Големият коз на гостите пък се оказа посрещачът Алешандре Касияс Гамонт, който се появи на полето в третата част на мястото на Марк Шалк. Той обаче не бе достатъчен за нещо повече от два гейма.