Волейболистите на ЦСКА (София) победиха Монтана (Монтана) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) в първи мач от четвъртфиналната плейофна серия за Суперлигата на България.

Александър Попов заложи на основния си състав и в първия гейм ЦСКА поведе в резултата като на второто техническо прекъсване водеше с 5 точки и взе гейма с 25:15.  Във втория гейм Петър Узунов смени Георги Вълов с Иван Петров и Камен Каменов с Димитър Илиев и до 11-тата точка резултатът вървеше точка за точка, но със силен начален удар и мощна атака ЦСКА поведе с 3 точки и взе гейма с 25:18.  В третия гейм Александър Попов направи три смени и даде почивка на Даниел Пеев, Филип Майо и Теодор Тодоров, като в игра влязоха съответно Антон Василиев, Емилиан Мирчев и Николай Николов.  До 8-мата точка резултатът вървеше точка за точка, но ЦСКА със силен сервис поведе в резултата.  Монтана не успя да изравни и ЦСКА взе гейма с 25:17.

Най резултатен за ЦСКА беше Ивайло Стефанов с 10 точки, а топреализатор на мача стана диагоналът на Монтана Тихомир Георгиев с 20 точки.

ЦСКА (София): Николай Иванов - 4 точки (1 ас, 1 атака, 2 блокади), Филип Майо - 6 (0, 5, 1), Ивайло Стефанов - 10 (1, 6, 3), Владислав Александров - 7 (2, 5, 0), Теодор Тодоров - 3 (0, 0, 3), Стоян Самунев - 16 (0, 5, 1), либеро Даниел Пеев, Емилиан Мирчев - 6 (0, 6, 0), Николай Николов - 3 (0, 2, 1), либеро Антон Василиев, старши треньор Александър Попов

Монтана (Монтана): Денислав Александров - 1 точка (1 ас, 0 атаки, 0 блокади), Тихомир Георгиев - 20 (0, 19, 1), Георги Вълов - 2 (1, 1, 0), Камен Каменов - 3 (0, 2, 1), Цветан Христов - 4 (0, 3, 1), Андрей Николов - 5 (0, 0, 5), либеро Георги Георгиев, Димитър Илиев - 2 (0, 2, 0), Иван Петров - 3 (0, 3, 0), старши треньор Петър Узунов