Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА приключи участието си в  третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп".  "Червените" загубиха и на реванша в София от беларуския Строител Минск с 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 23:25) гейма. Първият мач беше завършил 3:0 в полза на белаусите.

Треньорът на ЦСКА Александър Попов не изневери на титулярния си отбор от началото на сезона и започна с Георги Сеганов - Радослав Парапунов, Пламен Шекерджиев - Ивайло Стефанов (капитан), Христо Цветанов - Красимир Георгиев, Мартин Иванов (либеро).

Червените бяха подкрепяни през цялото време от гласовита агитка, която не спря да пее песни за любимците си. Това даде криле на волейболистите на ЦСКА, които след завързана битка спечелиха първия гейм с 26:24.

Постепенно беларусите взеха инициативата и успяха да обърнат мача. Във втория гейм поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване, удържаха крехката си преднина и взеха частта с 25:23.

Вторият гейм започна по-оспорвано, като Червените успяха да се откъснат за първи път при техническата пауза за 8:6. След прекъсването обаче гостите от Беларус направиха три поредни точки, а при втората техническа пауза водеха с 16:14. Това не отказа играчите на ЦСКА, които отново поведоха и когато бяха най-близо (22:20) да поведат с 2:0, се пропукаха и отборът на Строител изравни след 25:23.

Като че ли краят на втория гейм натежа и играчите на ЦСКА не успяха да го превъзмогнат. Още повече, че Строител направи сериозна разлика от самото начало на третия гейм и успяха да направят 2:1 след 25:19. Така отборът от Минск си осигури точка от двубоя и се класира за следващата фаза на турнира.

Там беларусите очакват загубилия в турнира за Купата на ЦЕВ от мача на финландския Тикерит и полския фаворит ЗАКСА.