ЦСКА обърна Левски в своята зала „Васил Симов" и излезе начело еднолично в класирането на волейболната Суперлига. „Армейците" губеха с 0:2 гейма, но се върнаха в мача и спечелиха с 3:2, потвърждавайки старата волейболна максима: „Кой не бие три на нула пада три на два".

Във втория гейм се контузи либерото на Левски Ивайло Лалов и това внесе известно смущение в играта на Левски. Оспорваният четвърти гейм, в който гостите изпуснаха седем мачбола беше спечелен от ЦСКА след много добри отигравания на Смилен Мляков. В петия гейм играчите на ЦСКА използваха набраната инерция и затвориха мача.

Вечното дерби се игра без публика, защото зала „Васил Симов" се оказа неподготвена за полицейска охрана. Спортът без публика става нещо безмислено, но регулациите и страха надделяват над зрелището.

В първите два гейма играчите на ЦСКА играха вяло и отпуснато. „Сините" имаха пълно превъзходство и с по-агресивна игра и силен сервис. Мачът вървеше към чиста победа с 3:0. Контузията на Лалов смути посрещането на „сините".

Снимка 263391

В третия гейм „армейците" дръпнаха от самото начало . В игра влязоха ветеранът Смилен Мляков и Красимир Георгиев. Голямата разлика накара наставникът на Левски, Петър Шопов да предаде гейма, който домакините спечелиха с 25:13.

Четвъртият гейм беше много оспорван и практически реши мача. Цялата част премина точка за точка, като водачеството се сменяше постоянно. Левски поведе за първи път с две точки при 24:22 и имаше два мачбола. При втория Фортуна застана на страната на „червените". Силният сервис на Мляков се удари в мрежата и успя да се прехвърли в другата половина и да тупна в полето на Левски. Въпреки това гостите имаха още пет мачбола до 29-28. Особено драматичен момент беше при 25-24 за сините, когато съдията отсъди много тънък аут в полза на ЦСКА. При последната точка отново Мляков реализира за 33-31.

Снимка 263392

Последната част беше за домакините. Те поведоха с 6-1. Симеон Александров поведе мини обрата и разликата беше намалена до 9-8. При последните точки отново „армейците" бяха по-свежи независимо, че мачът беше изнесен от ветераните Ивайло Стефанов на 43 години, Христо Цветанов и Смилен Мляков. Мляков стана на резултатен в мача с 25 точки, независимо, че игра само три гейма и половина.

Малко неочаквано ЦСКА е единствения отбор без загуба във волейболното първенство. Левски е с 3 победи и 3 загуби, но показа, че ще играе основна роля в новото първенство.

Стартови състави:
ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Иван Крачев, Ивайло Стефанов, Тодор Костов, Владимир Станков и Мартин Божилов - либеро;
Левски: Теодор Богданов, Николай Манчев, Спас Байрев, Симеон Александров, Владислав Иванов, Александър Кордев и Ивайло Лалов - либеро;