Волейболистките на ЦСКА поведоха с 2-0 победи на Славия във финалната серия от държавното първенство при жените и са на успех от титлата.

В препълнената зала на Славия "Панайот Пондалов" ЦСКА победи с 3:2 гейма (23:25, 22:25, 25:14, 25:21, 15:9), като мачът продължи повече от два часа.

Волейболистките на Славия започнаха отлично мача, като взеха първите два гейма. В третата част волейболистките на Атанас Петров подобриха чувствително посрещането си, което позволи на състезателките на ЦСКА да спечелят третата част.

В четвъртата "червените" дръпнаха от самото начало, като на моменти имаха аванс от 8 точки. Състезателките на Мирослав Живков обаче успяха да стопят преднината на гостенките, като доведоха резултата до 21:21 точки. Последва серия от четири безответни точки за ЦСКА.

В тайбрека волейболистките на ЦСКА контролираха ситуацията от самото начало и не допуснаха изненада.

За победителките най-резултатна бе Елица Василева с 13 точки. За Славия Сланчева реализира 19 точки.

"Доволен съм от успеха, и най-вече от духа, който демонстрираха момичетата, след като губехме с 0:2 гейма. Не смятам че серията е приключила. В събота очаквам тежък мач, но все пак факта, че ще играем в нашата зала ни дава известно предимство", коментира наставникът на ЦСКА Атанас Петров.

"Нямам обяснение защо се получи този обрат. Може би, късата ни резервна скамейка оказа влияние. За загубата допринесе и отличния мач, който направиха за ЦСКА Юлия Иванова и Димова. С влизането на Цекова съперничките станаха по-ефективни. Не сме се предали. Ще се борим докрай. Иска ми се както преди година загубихме титлата, след като водехме в серията с 2:0 победи, сега да се получи обратното", заяви треньорът на Славия Мирослав Живков.

В спора за бронзовите медали волейболистките на Академик Метатрон изравниха резултата в серията срещу Левски Сиконко на 1-1 победи, след като във втория мач победиха с 3:0 гейма (25:23, 25:22, 25:15). Играе се до два успеха в серията.

Волейболистките на Левски Сиконко играха изключително слабо, което позволи на съперничките им да се поздравят със заслужена победа.

Решителната трета среща е на 28 април в зала "Сиконко".

Съставите на Славия и ЦСКА

СЛАВИЯ: Айшинова, Каменова, Вълканова, А. Димова, Николова, Сланчева (Аброскина-либеро, Делчева, Е. Димова, Струмска).

ЦСКА: Ненова, Ю. Иванова, Бончева, Василева, Маринова и Коева (Бурмазович-либеро, Нешева, Амиджинова, Докузова, Цекова, Каракашева).