Лукойл Нефтохимик победи като гост Черно море БАСК в мач за Купата на България.

Домакините бяха равностойни, като дори имаха леко предимство в първата част на мача.

Отличната игра на гостите на мрежата и в атака не позволи на варненци да спечелят дори гейм. За победителите по 11 точки направиха Андрей Николов и Цанков.

Най-резултатни за Черно Море Баск беше Александров с 11 точки, а Градинаров добави 9. За победителите по 11 точки направиха Андрей Николов и Цанков.

Срещи от втория кръг на предварителните групи на турнира за
Купата на България по волейбол за мъже:

Група А:
Пирин Балканстрой Разлог - Арда Кърджали - 3:0 (25:18, 25:11, 25:16)
Марек Юнион Ивкони Дупница - ЦСКА - 0:3 (19:25, 24:26, 26:28)

Група Б:
Черно море БАСК - Лукойл Нефтохимик -  0:3 (23:25, 20:25, 23:25)
Славия - почива

1.Лукойл Нефтохимик  1 1 0 3:0 3
2.Черно море БАСК    2 1 1 3:3 3
3.Славия             1 0 1 0:3 0

* забележка: За победа с 3:0 се дават 3 точки, с 3:1 - също 3 и с 3:2 гейма - 2 точки

Заелите първо и второ място в групите играят по следния начин : първият от група"А" срещу втория от "Б" и първият от група "Б" срещу втория от "А".

Победителите се класират за финала за купата, а загубилите играят нов мач за определяне на последния финалист. Левски Сиконко ще се включи директно във финалната четворка.