Волейболният ЦСКА спечели важна победа срещу Марек Юнион-Ивкони с 3-1 (25-18, 25-22, 21-25, 25-20) в последния мач от кръг №19 на Суперлигата. Срещата предложи много емоции и се игра в препълнената зала "Васил Симов" в София.

Класиране Суперлига 2018-2019

"Червените" затвърдиха второто място във временното класиране с 15 победи и 43 точки. Марек е осми 6 победи и 19 точки.

ЦСКА контролираше играта в първия и четвъртия геймове. Гостите от Дупница оказаха сериозна съпротива във втората и част и имаха серизоно превъзходство в третата. Тогава на игрището се появи ветеранът Ивайло Стефанов и за малко не донесе желания обрат.

Венцислав Георгиев беше най-полезен за победителите със 17 точки. Пламен Шекерджиев и Христо Цветанов добавиха по 13 точки. За Марек Светослав Иванов и Иван Боб Огном се отчетоха съответно с  15 и 14 точки.

Снимка 409021

ЦСКА: Владимир Станков 1, Венцислав Георгиев 17, Пламен Шекерджиев 13, Симеон Александров 10, Христо Цветанов 13, Тодор Костов 12 - Мартин Божилов-либеро (Ивайло Стефанов 5)
Старши треньор: Александър Попов

Марек Юнион-Ивкони: Чоно Пенчев 5, Иван Боб Огном 14, Ангел Велков 3, Светослав Иванов 15, Борислав Апостолов 9, Павел Душков 9 - Георги Михайлов-либеро (Хакан Хаккаев 1, Петър Христосков 3, Цветелин Цветанов-либеро)
Старши треньор: Виктор Карагьозов