Цветан Соколов отново попадна в полезрението на италианските медии заради страхотната си игра. Той изигра най-силния си мач от началото на сезона в италианската Серия А1 при победа на своя Бре Банка Ланути (Кунео) като гост над Алтотевере (Сан Джустино) с 3:2 (27:25, 23:25, 20:25, 25:19, 15:13).

Цецо Соколов беше обявен за най-полезен в мача с невероятните 33 точки (5 блока, 4 аса и 65% ефективност в атака). Той продължава да съвместява постовете на централен блокировач и диагонал. Като блокировач играе на предна линия, а като диагонал - на втора линия.

Само в четвъртия гейм Цецо релазира невероятните 12 точки, което на практика върна Кунео в мача.

В дербито на кръга Итас Диатек (Тренто) спечели трудно като гост на Копра Елиор (Пиаченца), чийто капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, с 3:2 (17:25, 25:18, 25:19, 19:25, 15:12)

Матей Казийски отново беше най-резултатен за своя отбор със 17 точки (1 блок, 5 аса, 50% ефективност в атака, 43% позитивно и 24% перфектно посрещане), а Ян Щокър добави още 15 точки (48% ефективност в атака) за успеха. Въпреки това, за най-полезен играч (MVP) на мача бе определен бразилският разпределител на Тренто Рафаел Де Оливейра.

Така трентинци останаха начело във временното класиране 2 кръга преди края с 48 точки след 17 победи и 3 загуби и почти сигурно ще спечели първото място в редовния сезон, което му дава право на предимство при домакинствата. Втори с 44 т. е шампионът Мачерата. Пиаченца остава трета с 44 точки, но с мач повече, а четвърти е Кунео с 40 т.