Изиграха се срещите от втория кръг на турнира за "Купата на България" по волейбол са мъже.

За следващата, трета фаза на надпреварата се класираха: Арда (Кърджали), Звездец (Горна Малина), Раковски 1964 (Севлиево), Царево, Град (Белоградчик), Славия, Виктория Волей (Пловдив) и Черноморец (Бяла).

Евгени Иванов: Суперлигата в последните години върви непрекъснато нагоре

"С качването на нивото на самия волейбол, се вдига и всичко останало"

Арда сломи трудно над Ботев (Луковит) с 3-2 (25-16, 25-17, 28-30, 21-25, 16-14) в зрелищен двубой, игран в зала "Арпезос". Момчетата на Иван Халачев бързо поведоха с 2-0 гейма, но допуснаха съперникът да се върне в мача. В тайбрека имаше напрежение до последната точка.

В столичната зал "Сиконко" също имаше петгеймов трилър. Люлин отстъпи пред Звездец (Горна Малина) с 2-3 (28-26, 29-27, 23-25, 23-25, 13-15) след пълен обрат.

Тетевен Волей и Раковски 1964 (Севлиево) също направиха интересен мач в зала "Георги Бенковски", завършил 2-3 (25-22, 14-25, 17-257, 25-22, 11-15) в полза на гостите.

Възпитаниците на Петър Мечкаров тръгнаха силно в мача. След това те позволиха на противника да обърне резултата и да вземе превес. Това мобилизира младите тетевенци, които държаха инициативата в четвъртия гейм. В тайбрека на моменти играта беше равностойна, но севлиевци затегнаха хватката и спечелиха.

Царево се класира за третия кръг на турнира, след като надигра категорично като гости представителя на АНВГ Локомотив (Червен бряг) с 3-0 (27-25, 25-22, 25-15).

Чист успех записа и Град (Белоградчик), който се сломи като гост Ботев (Ихтиман) с 3-0 (26-24, 25-17, 25-16). Двубоят се игра в зала "Хебър" в Пазарджик.

Виктория Волей (Пловдив) не остави шансове на домакина Изгрев (Ябланица) и се поздрави с победа с 3-0 (25-16, 25-22, 25-16)

Славия също нямаше проблеми срещу Сливнишки герой при домакинството си в зала "Панайот Пондалов" за успеха с 3-0 (25-17, 25-22, 25-15).

Отборът на Черноморец (Бяла) пък се изправи срещу Берое (Стара Загора) и даде само гейм на съперниците си за 3-1 (19-25, 25-23, 25-20, 25-17). "Моряците" взеха своеобразен реванш за поражението си в мача от втория кръг на Висшата лига.

Жребият за третия кръг ще се изтегли днес, 6 декември.