Българските волейболистки победиха Румъния и постигнаха трета чиста победа в домакинските срещи от квалификационните срещи за Евроволей 2017. Румънките, които предварително бяха сочени за техен основен съперник, не показаха, че могат да окажат много сериозна съпротива.

В началото на срещата нашите момичета традиционно не започнаха достатъчно мобилизирано и румънките бяха равностойни през целия първи гейм. В края все пак по-силният отбор спечели с 25-22.

Решителна крачка на българските волейболистки по пътя към Евроволей 2017

„Лъвиците" срещнаха съпротива от Черна гора само в първия гейм

Втората част протече при пълно надмощие на българките, които го взеха с убедителното 25-15. Те биха много по-силни сервиси и атакуваха резултатно от всички зони.

В третия гейм “лъвиците" решиха, че мача е приключил. Това даде възможност на румънките да водят до 15-12. Със силен сервис те успяха да пробият Гергана Димитрова и либерото Кристин Колчагова и да поддържат интригата.

Снимка 253984

След средата на гейма нашите заиграха, както през втория гейм и с мощни атаки на Елица Василева и Емилия Николова сломиха съпротивата на румънките. В края и Гергана Димитрова направи няколко отлични в атаки. Геймът бе спечелен с резултат 25-20.

Иван Сеферинов не направи нито една смяна в цялата среща. Само в края смени либерото Кристин Колчагова с нейната колежка Кристина Гунчева.

В първата среща за деня Швейцария победи Черна гора на Драган Нешич с 3:2. Този резултат направи въртележка за второто място. Така една победа на България над Черна гора в първата среща другата седмица в Румъния ще осигури участието на нашите волейболистки на Евроволей 2017.