Българските волейболистки направиха решителна крачка за класирането си на Евроволей 2017. Те победиха с 3:0 (25-18, 25-19, 25-10) Черна гора и показаха, че превъзхождат с класи съперничките си в квалификационната група.

Летящ старт за лъвиците по пътя към Евроволей 2017

България се разходи срещу Швейцария

Наставникът на гостенките Драган Нешич, който дълги години водеше българските националки, успя частично да изненада колегата си Сеферинов в началото на срещата. Гостенките поведоха с 16-12 на втората техническа почивка. Славина Колева смени Гергана Димитрова и нашите се мобилизираха и обърнаха резултата до 25-18.

Снимка 253882

Втората част завърши на 19, като черногорките бяха относително равностойни, но българките натиснаха в края.

В третия гейм Драган Нешич хвърли кърпата и неговите възпитанички пряко силите направиха 10 точки.

В първата среща Швейцария взе един гейм на Румъния, с което отново се видя, че румънките отстъпват значително на нашите момичета. Утре от 18:00 часа България трябва да победи Румъния. Преди това Черна гора ще играе със Швейцария.

България: Гергана Димитрова (Славина Колева 7т), Нася Димитрова 9т, Лора Китипова 3т, Цветелина Заркова 5т, Емилия Николова 1т, Елица Василева 20т. Либеро: Кристин Колчагова.