Мъжкият национален отбор по волейбол победи с 3:1 гейма (-22, 17, 22, 17) отбора на Венецуела в третия си мач от група "С" на Световното първенство по волейбол в Япония. Мачът продължи час и 38 минути.

Волейболистите ни постигнаха трета победа, като са едноличен лидер в групата. За отбора на Венецуела това бе първа загуба на турнира.

В зала "Нагано Уайт Ринг" треньорът Мартин Стоев започна с обичайния си стартов състав: Евгени Иванов, Цветанов, Жеков, Казийски, Николов, Константинов и либерото Салпаров. Българите стартираха уверено мача, като набързо дръпнаха с четири точки. Първото техническо прекъсване дойде при 8:4 в полза на българите, а второто при 16:11 точки.

Последва отпускане в редиците на отбора ни, от което тима на Венецуела се възползва по най-добрия начин. Изравняването дойде при 21:21 точки, а края на гейма при 25:22 точки за съперника.

Вторият гейм вървеше точка за точка до средата на частта, когато на сервиса застана Казийски и тима ни постигна шест последователни точки. Авансът бе напълно достатъчен избраниците на Мартин Стоев да вземат гейма за 23 минути с 25:17 точки.

Най-продължителен бе третия гейм, който българите взеха с 25:22 точки за 27 минути игра. Четвъртата част бе спечелена от волейболистите ни с 25:17 точки за 22 минути.

За българите най-резултатен бе Владимир Николов с 24 точки, 19 от които от атака. Матей Казийски (на малката снимка вляво) добави 17, Пламен Константинов 13. Евгени Иванов се отчете с 10 точки, а Христо Цветанов с 9. Андрей Жеков остана с 2 точки.

За отбора на Венецуела най-резултатен с 14 точки бе Луис Диас, с 13 остана Фреди Сенедо.

В следващия си мач от групата, във вторник българите срещат абсолютния аутсайдер Иран.