Воденият от старши треньора Радостин Стойчев отбор на Трентино БетКлик (Италия) се класира за финалната четворка в Шампионската лига по волейбол за мъже.

Настоящият европейски първенец победи Асеко Ресовия Жешув (Полша) при гостуването си в четвъртфиналния мач-реванш с 3:1 (25:18, 26:28, 25:21, 25:18) и с общ резултат 6:1 от двата двубоя попадна сред четирите най-добри отбора на Стария континент през 2010 година.

Матей Казийски завърши с 13 точки и регистрира 75 процента на посрещане в състава на Трентино БетКлик. Българският му съотборник Цветан Соколов влезе като резерва единствено в първия гейм. По-късно днес Динамо Москва (Русия) с либерото Теодор Салпаров гостува на Олимпиакос (Гърция). В първата среща руснаците победиха с 3:1.