Отборът на Тренто записа шеста поредна и общо седма победа в италианската волейболна серия А1. Европейският шампион, в чийто състав са националите Матей Казийски и Цветан Соколов би с 3:0 Лорето като гост. Матей изведе Итас с капитанската лента и се отчете с 11 точки, от които четири аса, 80% позитивно посрещане и 50% в нападение. Цветан Соколов се появи като резерва в третия гейм и се отчете с три точки постигнати от две блокади и един сервис.

В друг мач от кръга шампионът Пиаченца с Христо Златанов би с 3:1 Андреоли Латина като гост. Еър Злати отново бе най-резултатен за своите с 21 точки, две от които от блокада. Той завърши с 43% позитивно посрещане и 63% ефективност на атаката.

Другите два отбора с родно участие - Йога Форли и Аран Пинето записаха загуби. Йога с Иван Колев отстъпи на Лубе Банка Мачерата с 0:3. Българинът започна титуляр, но бе заменен още във втория гейм. Той реализира само една точка и показа едва 27% позитивно посрещане.

Аран Пинето с Мирослав Градинаров отстъпи 1:3 на Перуджа у дома. Националът ни бе на полето през целия двубой, завърши с 13 точки, 62% позитивно посрещане и 59% в атака.