Шампионът на Италия Диатек (Тренто) се класира без особени проблеми за следващата фаза на плейофите в Шампионската лига. Възпитаниците на треньора Роберто Серниоти надиграха у дома белгийския Нолико (Маасейк) с 3:1 (25:23, 25:19, 26:28, 25:23) в мач-реванш от Плейофи 12, игран тази вечер пред над 2000 зрители в зала "Пала Тренто".

Така след два успеха с по 3:1 гейма отборът си осигури участие в плейофи 6, където ще срещне руския гранд Белогорие (Белгород), който отстрани черногорския Будванска ривиера (Будва). Първата среща ще бъде между 4-ти и 6-ти февруари в Русия, а реваншът седмица по-късно в Италия.

Цветан Соколов отново стана най-резултатен за Тренто, въпреки че игра само в първите два гейма. Българският диагонал завърши с 13 точки (1 блок, 3 аса и 50% ефективност в атака) за успеха, с колкото завърши и Себастиан Соле (5 блока и 53% ефективност в атака). Алешандре Ферейра пък добави 12 точки (2 блока, 3 аса, 44% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) за победата. За тима на Нолико аржентинецът Федерико Перейра реализира страхотните 24 точки (2 блока, 4 аса и 53% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.