Волейболистите на италианския Тренто се класираха за четвърта поредна година за финалната четворка на турнира за Шампионската лига. Мачовете в нея ще се проведат в Лодз на 17-и и 18-и март.

В срещата-реванш възпитаниците на Радостин Стойчев прегазиха Лубе Банка Мачерата с 3:0 (25:18, 25:22, 25:21). След като бяха загубили първата среща с 2:3 гейма се стигна до „златен гейм", който Тренто спечели с 15:9

На полуфинала Тренто ще срещне руския Зенит (Казан).

В другия полуфинал ще играят СКРА Белхатов  (Полша) и Аркас (Турция), който победи Локомотив Новосибирск (Русия) в Измир с 3:2 и 15:11 в „златния гейм".

Матей Казийски игра цял мач за Тренто и заби 11 точки. Османи Хуанторена стана най-резултатен за домакините със 17 точки. Цветан Соколов влезе за малко в игра като резерва и се отчете с 1 точка.