Българските национали Матей Казийски и Владимир Николов, заедно с отбора на Тренто, се класираха за полуфинала в италианската Серия А1. Воденият от българина Радостин Стойчев отбор победи като гост шампиона в турнира "Челъндж къп" - Модена, с 3:1 (22:25, 25:18, 25:22, 25:23) във втори четвъртфинален плейоф.

Първият гейм беше много равностоен като нито един от двата отбора не съумя да вземе сериозен аванс. В края на гейма волейболистите на Модена с малко по-добра концентрация успяха да се наложат с 25:22. Във втория гейм Тренто държеше нещата в своите ръце и поведоха с 8:6, за да се стигне до спечелване на гейма с 25:18.

Третата част започна отлично за домакините от Модена и те дръпнаха с 8:3. Този резултат стресна волейболистите на Тренто и те заиграха много по-добре. С поредица от отлични изяви на Матей Казийски и Владо Николов гостите успяха да обърнат резултата до 15:16. До края на гейма Тренто запази преимуществото си и спечели с 25:23.

През по-голяма част от четвъртия гейм отбора на Модена водеше минимално в резултата - 8:6, 16:15, 21:20. Тренто изравни при 21:21. Последваха нови две равенства и резултатът стана 23:23. В този момент съставът на Стойчев успя да наложи волята си и затвори гейма с 25:23.

Казийски беше обявен за най-полезен играч в мача. Той завърши двубоя с 19 точки. Силен мач направи и другият ни национал Владимир Николов. Той приключи мача със 17 точки (1 ас). Смилен Мляков влезе като резерва в четвъртия гейм, а последният българин в тима на Тренто Васил Стоянов остана на резервната скамейка.

След успеха Тренто спечели серията с 2-0 победи и продължава на полуфинала. Съперникът на тима ще се определи от четвъртфиналната двойка М.Рома Волей - Лубе Банка Марке Мачерата. Резултатът в серията за момента е 1-0 в полза на М.Рома Волей. Полуфиналните мачове ще започнат другата неделя (20 април).