Отборът на Итас Диатек (Тренто) се класира за полуфиналите на мъжкото волейболно първенство на Италия. Във втората четвъртфинална среща възпитаниците на Радостин Стойчев се наложиха безапелационно с 3:0 (27:25, 25:23, 25:20) над Тоно Калипо (Вибо Валентия) пред 3657 зрители в „Пала Тренто”.

Така Тренто спечели серията с 3:0 победи, след като имаше една победа бонус заради по-предното си класиране в редовния сезон.

Матей Казийски завърши мача с 12 точки. Най-резултатен бе Митар Джурич с 13 точки.

В другия четвъртфинален мач шампионите от Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) взеха реванш от водения от бившия селекционер на българския национален отбор Силвано Пранди Андреоли (Латина). Те успяха да спечелят с 3:0 (25:23, 25:23, 26:24) пред 2300 зрители в ”Паласпорт Фонтескадела” в Мачарета. Победата обаче дойде много трудно, като и в трите гейма борбата се водеше до последната точка.

Така шампионите поведоха в серията с 2:1 победи и се нуждаят от още един успех, за да се класират за полуфиналите.

Иван Зайцев заби 20 точки за успеха, а Симоне Пароди добави още 9 точки. Американецът Едуард Трой Мърфи се отличи с 15 точки, за тима воден от Силвано Пранди.