Италианският Трентино БетКлик където играят националите Матей Казийски и Цветан Соколов, а треньор е Радостин Стойчев завърши на първо място в група А на световното клубно първенство в Доха. Тимът от Апенините би 3:0 пуерториканския Коросал в последния си мач от потока.

Преди това Трентино спечели с 3:1 срещу египетския Замалек и с 3:2 руският гранд Зенит Казан. Матей Казийски бе най-резултатен срещу Коросал с 16 точки. Другият българин - Цветан Соколов влезе като резерва и отбеляза осем точки. Срещу пуерториканците треньорът Радостин Стойчев даде почивка на някои от основните си състезатели. В игра изобщо не се появи титулярният разпределител Рафаел де Оливейра, а кубинецът Османи Хуанторена и бразилецът Леандро Висото изкараха на полето само два гейма.

Съперникът на европейския клубен шампион на полуфиналите пък ще стане ясен след изиграването на мачовете от другия поток. Шанс за второто място там имат бразилският Чимед и иранския Пейкан. Почти сигурно първи там ще завърши СКРА Белхатув.