Италианските Тренто и Кучине Лубе Чивитанова допуснаха загуби в първите срещи от четвъртфиналите на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Матей Казийски беше най-резултатен за Тренто с 21 точки, но отборът му падна при гостуването на защитаващия титлата си Кендзежин Козле (Полша) с 2:3 (22:25, 25:22, 25:22, 21:25, 10:25). Най-добър за домакините беше Лукаш Качмарек с 23 пункта.

Двубоят беше повторение на финалите от последните два сезона в турнира, в които поляците триумфираха с трофея.

Реваншът е на 16 март.

Александър Николов завърши със само 1 точка за шампиона от 2019 година Кучине Лубе Чивитанова при поражението с 1:3 (25:21, 20:25, 23:25, 21:25) от турския Халкбанк в Анкара. Николов започна мача като титуляр, но в последствие от втория гейм влизаше като резерва. Най-резултатен за италианците беше Матиа Батоло с 14 пункта. Най-добър за домакините беше Томас Йешке с 22 точки.