Трентино Волей спечели за пети път световното волейболно клубно първенство. Бившият отбор на Матей Казийски и Радостин Стойчев се наложиха в италианския финал над Кучине Лубе (Чивитанова) с 3-1 (25-20, 22-25, 25-20, 25-18). Срещата се игра в полския град Ченстохова и в нея взе участи и българския национал Цветан Соколов.

Монтана с трудна победа срещу Пирин (Разлог) с 3:2

Страхотен мач за Монтана изигра украинският диагонал Виталий Бондар

Тренто вдигна купата за рекорден път в своята история. Титлата е първа след "ерата Стойчев", който триумфира четири пъти подред през периода 2009-2012 година. Италианците имат и 2 бронзови медала - през 2013 година и 2016 година.

Кучине загуби втори пореден финал 2017 година. Тогава Цветан Соколов паднаха от руския Зенит (Казан) с 0-3 гейма.

В мача за трето място руският дебютант Факел (Новий Уренгой), воден от бившият селекционер на България Камило Плачи, се наложи над над домакините от Асеко Ресовия (Жешув) с 3-1 гейма.

Соколов игра много стабилно цял мач за Кучине Лубе, Той стана най-резултатен със 17 точки, 1 от които от блок. Спрягания за бъдещ национал на България Робертланди Симон завърши с 14 точки.