Марица е за втори път шампион на България по волейбол при дамите.

В един достоен мач пловдивчанки победиха Левски в София с 3-2. (25-18, 20-25, 25-22, 22-25, 15-11)

НА ЖИВО: Финалът между Левски и Марица при волейболистките

Втора титла за Марица или серията продължава?

„Еднакво трудно е. Имахме здравословни проблеми, които не искам са коментирам. Нарушихме ритъма. Евала на момичетата. Закономерното се случи. Посвещавам титлата на един специален човек, който надали е гледал мача - господин Диманов." - сподели щастливия треньор Иван Петков.

Зрителите в зала „Христо Ботев" станаха свидетели на един красив и драматичен мач. Играта започна вяло и отпуснато, но с времето отборите влязоха в час.

Марица спечели първия гейм след като Левски водеше с 8-2. След това „сините" добавиха само 10 точки и създадоха впечатление, че са свалили гарда.

Малко преди края на втората част имаше спиране на тока за около половин час. Левски не загуби ритъм и изравни геймовете след 25-20.

Третата част бе за Марица, а четвъртата за Левски. И двата пъти резултатът бе 25-22.

В петия гейм Левски тръгна по-добре. В последните точки нещо в „сините" се счупи и Марица спечели титлата след 15-11.

Снимка 230811

Радослав Бакърджиев сподели: „Допуснахме неточности, които не бива да се получават. Честито на Марица. Ще търсим реванш за купата."

Левски: Вероника Бежандолска, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Гергана Георгиева, Кристияна Петрова, Ваня Върбанова. Треньор: Радослав Бакърджиев.

Марица: Милена Димова (Вангелия Рачковска) , Радосвета Тенева, Виктория Григорова, Ивелина Монова, Жана Тодорова, Юлия Богмастер(Силвана Чаушева), Таня Събкова, Ани Радичева (Мирела Шахпазова). либеро - Ивелина Монова, Жана Тодорова. Треньор: Иван Петков.

Съдии: Добромир Добрев, Константин Йовчев.