Сериозна криза е обхванала отборът на национала Мирослав Градинаров. След серията от загуби в първенството, която снощи стигна до бройката 18, ръководството се раздели с двама играчи. В състава вече не са кубинецът Ернандес и унгарецът Томас Ереу. Без двамата вчера Пинето падна с 0:3 от Верона. Мирослав Градинаров започна като титуляр, но бе заменен още във втория гейм. Той реализира само три точки.

Доста по-успешен бе кръгът за Тренто на Матей Казийски и Цветан Соколов и Кунео на Владимир Николов. Европейският и световен клубен шампион би 3:0 Призма Таранто като гост. Матей бе най-резултатен с 14 точки като игра през целия двубой. Цецо се появи на полето в средата на втория гейм и за краткия си престой на полето се отчете с 10 точки.

Тимът на Кунео с капитана на националите Владимир Николов би с 3:1 Перуджа като гост. Българинът отново бе най-резултатен за своите с 19 точки. Кунео продължава да е втори в класирането. В средата на седмицата тимът ще играе на чегвъртфинал в турнира за купата на европейската конфедерация. Съперник на Кунео е френският Туркоа Лил.

В друга среща от кръга в серия А1 снощи Тренквалдер Модена на селекционера Силвано Пранди би с 3:1 Сислей Тревизо.