Губерния (Нижний Новгород) с треньор Пламен Константинов-Гибона се класира на полуфиналите на турнира за Купа CEV, след като отстрани Олимпиакос (Пирея) с Боби Йорданов в редиците си.

Възпитаниците на бившия капитан на националния отбор на България, бяха спечелили първата среща с категоричното 3:0, което до известна степен ги заблуди относно очакванията им към реванша в Пирея и логично се стигна до загуба с 1:3 (25:17, 21:25, 21:25, 21:25). Все пак Губерния имаше още един шанс да вземе изпита и да продължи напред и това беше златният гейм, в който руският тим триумфира с 15:8.

За разлика от първата среща, в която Боян Йорданов се представи далеч под обичайното си ниво за Олимпиакос той отново бе моторът на тима си и реализира 28 точки при 56% успеваемост в нападение. Той бе с ключова роля за спечелването на третия гейм, когато благодарение на две негови атаки домакините отвориха преднина от четири точки при 15:11.

На полуфиналите Губерния ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Скра (Белхатув) - Фридрийхсхафен (Фридрихсхафен), в който полският тим се наложи с 3:2 като гост в първата среща.