Женският волейболен отбор на Левски претърпя тежка загуба в първия мач от 1/16-финалите на третия по сила европейски турнир Чалъндж къп. Момичетата на треньора Радослав Бакърджиев бяха отнесени като гости на турския Чанаккале Беледийе (Чанаккале) с 0:3 (8:25, 12:25, 15:25) само за 59 минути.

Най-резултатна за Левски бе Катрин Димитрова с едва 6 точки (2 блока и 18% ефективност в атака). За тима на Чанаккале Джерен Кестъренгьоз (1 блок и 46% ефективност в атака) и Елиф Узун (1 ас, 67% ефективност в атака и 8% перфектно посрещане) реализираха 12 и 11 точки за победата.

Срещата-реванш е на 10 януари 2017 година (вторник) от 15,00 часа в зала "Христо Ботев" в София. "Сините" се нуждаят от истинско чудо, за да продължат напред - победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.