По невероятен начин започна участието си българският нацинален отбор по волейбол от тазгодишните финали на Световната лига в Мар дел Плата в Аржентина. Първият мач ни противопостави на отбора на домакините.

Пред 4500 зрители в полупразната зала  "Естадио Истас Мавинас" след отлична игра националите ни успяха да спечелят с 3:1 (28:26, 25:23, 20:25, 25:23)

Българският отбор започна в състав: Тодор Алексиев, Цветан Соколов, Тодор Скримов,  Георги Братоев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев и Теодор Салпаров либеро.

Мачът започна равностойно и първото техническо прекъсване дойде при 8:6. След това обаче домакините поеха инициативата и разликата стигна до 5 точки, но нашите изравниха при 20:20. Две поредни грешки от сервис дадоха възможност на Аржентина да стигне до два геймбола. Тогава заработи българският сервис и българите  успяха да вземат гейма с 28:26.

Вторият гейм започна успешно за България и бързо натрупахме аванс от 5 точки. Отборът на Аржентина обаче стигна до изравняване. Но националите ни не допуснаха обрат и със силна атака на Соколов по диагонала затворихме гейма с 25:23.

Третият гейм започна равностойно до второто техническо прекъсване, на което домакините се оттеглиха с преднина от две точки - 16:14. След това с два аса на Де Чеко те бързо натрупаха аванс от 5 точки, който запазиха до края. След грешка от сервис на Георги Братоев геймът завърши 25:20 за Аржентина.

Четвъртият гейм беше изключително нервен. Съдиите допуснаха няколко спорни решения. Тук се видя, че отказът на световната федерация да използва технологията "ястребово око" за мачовете в групите е погрешен. За да успокоят страстите съдиите показаха червен картон на българския отбор, което по новите правила означава точка за Аржентина. Така първото прекъсване дойде при 8:6 за домакините. След това играна тръгна точка за точка. Ахилесова пета за нашия отбор беше сервисът. От грешки от него подарихме 6 точки на аржентинците. Въпреки това с много добра блокада успяхме да поведем в резултата и спечелихме гейма с 25:23 след бърза атака през центъра на Стоян Самунев.