Халкбанк (Анкара) с Матей Казийски в състава си и наставник Радостин Стойчев загуби финала на Шампионска лига 2014 от Белогорие (Белгород) с 1:3 (18:25, 25:22, 16:25, 25:27), предаде bgvolleyball.com.

Първата част започна равностойно, като резулатът се движеше точка за точка до второто техническо прекъсване, когато след 16:15 в полза за Белогорие, руският тим отвори преднина от цели 6 точки благодарение на силни сервис на капитана Сергей Тетюхин. Домакините също отговориха с ас на Османи Хуанторена за 17:21, но нямаха аргументи да настигнат съперника си.

Вторият гейм започна с превъзходство на Дмитрий Мусерский и компания и те изковаха добра преднина до 10:6. Тя се запази до 15:12, когато Халкбанк нанесе своя удар и стигна до обрат благодарение на мощен сервис на Хуанторена. Блок-аут на Казийски пък даде преднина на тима му за 16:15. Силен сервис на българина помогнаха турският тим на свой ред да отвори комфортна преднина от четири точки при 23:19 и макар Белогорье да не се предаде с добро включване на Тарас Хтей блок-аут на Хуанторена сложи точка на гейма.

Третата част стартира равностойно, а статукво се запази до 7:7, когато руският гранд отвори преднина от четири точки за 11:7 и постави под напрежение съперника си.  Скоро възпитаниците на Генадий Шипулин бяха напред с шест точки при 16:10 и това на практика реши гейма.

В четвъртата част Белогоиье поведе с 9:7, но Халкбанк съумя да обърне до 11:9. Градусът на напрежението в залата в Анкара се повиши, след като две успешни атаки на Османи Хуанторена направиха резултата 22:17 за домакините и всички предвкусваха тайбрек. Последната си дума обаче не бе казал олимпийският шампион със Сборная Сергей Тетюхин, който с силен начален удар разби посрещането на Халкбанк и направи 19:22. Радо Стойчев взе прекъсване, но терора от сервис на Тетюхин продължи до 23:22 за руския тим. Х

алкбанк на два пъти спаси разигравания за гейма, а центърът Емре Батюр призна докосване на блок, което едва ли някой би отсъдил в полза на Белогорие при създалата се ситуация. Така на третия опит момчетата на Шипулин затвориха гейма и мача.