Мартин Стоев - старши треньор: Спечелихме труден мач срещу силен и стойностен съперник, какъвто очаквахме след победата на Пуерто Рико над САЩ. В началото направихме много грешки от начален удар, липсваше ни и мощната атака на нашите диагонали, но за сметка на това имахме двама посрещачи на топ ниво и един невероятен Христо Цветанов, който свърши много черна работа и направи само от блокади седем точки.

Пламен Константинов: Поздравявам Пуерто Рико за страхотната игра днес. Знаехме, че са труден съперник, след като те спечелиха над САЩ и бяхме подготвени. Мачът беше труден, но след първият гейм показахме характер в решаващите моменти. Ключът към успеха бе характера ни и по-голямото желание за победа.

Матей Казийски - играч на мача: Обърнахме мача във втория гейм, когато губехме с 0:1. Успяхме да се върнем в двубоя, с много нерви и сила, взехме превес и мисля че там беше повратната точка. В третия гейм водехме с няколко точки, те успяха да ни настигнат, но през цялото време ние бяхме малко напред и успявахме да държим нашия стил на игра. Това ни помогна в крайна сметка да победим.

Сбъркахме много начални удари, но ги компенсирахме с много търсени от нас блок - аута, което беше изненадващо, защото разчитаме обикновено на силния начален удар, за да постигаме точките си. Днес трябваше да променим играта си, защото началният удар не вървеше и направихме малко точки. Надявам се обаче, да поправим този елемент и да го включим в нашия арсенал. Отборът на Пуерто Рико няма силна блокада и за мен беше по лесно в атака.

Карлос Кардона - старши треньор: Поздравявам българския отбор за добрата игра. Имахме шанс за победа, но не го използвахме. България показа характер и сила, които на нас не ни достигнаха. Освен в първият гейм, не можахме да покажем нашата игра. Имаме само един ден да се възстановим и после трябва да продължим да играем по друг начин в този дълъг турнир.

Ектор Сото - капитан: Мачът започна добре за нас. Контролирахме играта в първия гейм, българите грешаха, но после показаха характер и влязоха в мача. Трябваше да запазим концентрацията си до края и да покажем през целия мач 100 процента от играта си, а това не се случи. Направихме техните грешки от първия гейм и така загубихме. Българите победиха с добър сервис и постоянни смени на тримата си централни блокировачи.

В 17.30 часа местно време волейболистите ни заминават за Тояма с автобус. Там ще са следващите два мача срещу САЩ и Бразилия.