Бившият волейболен национал Смилен Мляков записа първа победа с новия си тим Трентино в италианската Серия А1.

Възпитаниците на старши треньора Радамес Латари надиграха с 3:2 (17, 19, -18, -17, 21) отбора на Верона.

Българският диагонал се появи като резерва в четвъртия гейм, но завърши без точки. В класирането след втория кръг Трентино е на 7-о място с 3 точки.

Лидер е Модена с пълен актив от 6 т.

Тимът на Мачерата, съперник на Левски Сиконко в Шампионската лига, е на предпоследното 13-о място без спечелена точка.

Междувременно стана ясно, че жребият за груповата фаза на Европейското за мъже, което ще се проведе в Москва и Санкт Петербург догодина, ще се тегли на 6 октомври 2006 г. в руската столица.

В турнира ще вземат участие 16 отбора, сред които и България. Освен избраниците на Мартин Стоев в шампионата на Стария континент ще се включат Русия, Италия, Сърбия, Испания, Полша, Гърция, Франция, Белгия, Хърватия, Холандия, Словакия, Турция, Финландия, Германия и Словения.

Женският ни национален отбор пък ще изиграе контрола с Русия на 24 септември от 18,00 часа във Варна. Мачът ще е последна порверка за избраничките на Мирослав Живков преди старта на квалификационния турнир за Гран При на 26 септември.

Българките са в група с Азербайджан, Полша и Холандия.