Славия Жар Компютърс поведе с 2:0 победи във финалния плейоф от държавното първенство по волейбол за жени. "Белите" надиграха и във втората среща Енерджи Варна, този път с 3:2 гейма (в отделните части 23:25, 27:25, 25:13, 26:28, 15:13). Двубоят в зала "Панайот Пондалов" обаче се разви далеч по-драматично от първия двубой и продължи над два часа.

Варненки стартираха много силно в мача и поведоха още в самото начало с пет точки преднина. Благодарение на защитата гостенките успяха да удържат този аванс до края на гейма и взеха частта с 25:23. През втората част Славия значително подобри играта си и в крайна сметка изравни след 27:25.

Едва в третата част обаче възпитаничките на Мирослав Живков загатнаха за представянето си в първата среща и при резултат 10:10 направиха серия от осем поредни точки и в крайна сметка спечелиха с 12 точки аванс - 25:13. Вместо да затворят двубоя обаче "белите" отново подцениха съперника си и след 28:26 Енерджи Варна се добра до тайбрек.

В него домакините бяха по-концентрираният отбор и след 15:13 спечелиха гейма, а с него и мача с 3:2. В топреализатор на срещата се превърна Здравка Бояджиева от Славия, която завърши с актив от 18 точки. Така софиянки поведоха с 2:0 успеха във финалната серия, като се играе до 3 победи от 5 мача. Следващият двубой е на 8 април във Варна.