Славия Жар Компютърс и ЦСКА ще играят на финала на Държавното първенство по волейбол при жените.

Волейболистките на Славия Жар Компютърс победиха и във втория си двубой от полуфиналните плейофи Академик Метатрон, отново с 3:0 гейма (25:18, 25:21, 25:17).

Възпитаничките на Мирослав Живков бяха с класа над своите домакини и диктуваха развитието на срещата през цялото й времетраене.

"Студентките" успяха да се противопоставят по-успешно на съперника си само във втория гейм, който загубиха на 21. Най-резултатна за победителите бе Ася Динова, завършила с 17 точки, за Академик Славина Колева завърши с 13.

По този начин "белите" спечелиха полуфиналната серия с 2-0 успеха.

Тимът на ЦСКА спечели серията си срещу Левски Сиконко също 2-0 победи, след като във втория мач, който се игра в зала "Сиконко", "червените" волейболистки победиха с 3:2 гейма(25:19, 22:25, 16:25, 25:16, 15:11).