Днес започва Евроволей 2017. В Краков българските волейболисти ще играят от 18:30 часа срещу вечния фаворит за титлата Русия. Момчета на Пламен Константинов са в група "C", където са още Словения и Испания.

Схемата на първенството е непроменена от предишния турнир. Победителите в групата се класират директно за четвъртфиналите, вторият и третият участват в допълнителен плейофен кръг, а последният отбор си стяга куфарите.

Пламен Константинов: Виждам сплотеност, колектив и вяра - друго не ми трябва

"Дано да мразим някой по-лесен съперник на 1/4-финалите"

Всеки един от първите три мача е много важен и може да се окаже решителен. В събота българите ще играят от 21:30 часа с Испания, отбор който не е сред фаворитите. Но точно Испания изненадващо стана европейски шампион през 2007-а година и всяко подценяване ще се окаже фатално.

В понеделник от 18:30 часа е мачът с вицеевропейския шампион Словения. Словенците изненадаха всички със сребърните си медали в София и вече са сред силните отбори в Европа.

Ето и 14-те, на които ще разичта Пламен Константинов в битката за устояване на мястото във финалната четворка:
Разпределители: Георги Братоев, Георги Сеганов.
Посрещачи: Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Николай Пенчев, Розалин Пенчев.
Диагонали: Цветан Соколов, Велизар Чернокожев.
Централни блокировачи: Виктор Йосифов, ,Николай Николов, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев.
Либера: Теодор Салпаров, Владислав Иванов.

Шоуто по откриването е от 21:30 часа и ще бъде на покрития футболен стадион във Варшава пред повече от 60 хиляди зрители. Там след церемонията ще играят Полша и Сърбия.