Волейболните шампионки от Енерджи Варна започнаха зле защитата на титлата си като в среща от първия кръг записаха домакинска загуба с 2:3 (25:17, 20:25, 15:25, 25:16, 13:15) гейма от Левски Сиконко.

Въпреки неистовата подкрепа от трибуните "сините" успяха да се съвземат след лошия първи гейм, дръпнаха с 2:1, а след това се пребориха в тай-брека за инфарктното 15:13.

В София отборът на Жар Компютърс Славия започна успешно атаката си на челото в класирането като победи пред собствена публика Локомотив София с 3:0 (25:20, 25:17, 25:19).

Локомотив започна мача много добре и натрупа аванс до 18:12 благодарение на отлична игра в защита. След това обаче посрещането на волейболистките на Верка Стоянова се пропука и младата Емилия Николова направи серия от 9 начални удара до 21:18.

Разпределителката Ваня Вълканова разигра центровете Александра Делчева и Кристина Йорданска, Здравка Йорданова също беше агресивна в нападение, а опитната Даниела Тодорова се включи перфектно като посрещач.

В третия гейм тя заигра и в центъра на мрежата.Това прекърши отбора на Локомотив и "белите" довършиха мача без особено проблеми.

"Имахме проблеми в първия гейм, но успяхме да го вземем и това на практика реши и мача. Целите ни са ясни - влизане в медалите и борба за шампионската титла", каза Мирослав Живков, треньор на Славия.

"Изпуснахме ги. Ако бяхме взели първия гейм, можеше ние да спечелим с 3:0. Момичетата са още млади, липсва им опит и трудно  издържат в по-напрегнатите моменти от мача. За жалост не успяхме да покажем добрата си игра от контролите, но на официален мач е друго", коментира Верка Стоянова, треньор на Локомотив София.

В Пловдив отборът на Академик-Метатрон победи домакините от Марица с 3:1 гейма (19:25, 25:16, 26:24, 25:13). "Студентките" взеха опитната разпределителка Анна Драгиева от Енерджи Варна, но засега отборът все още не е идеално сработен.